Kráľ rozprávok dokraľoval, pripomeňte si ho v jeho klasikách
Stovky televíznych a desiatky filmových úloh, nespočetné množstvo rozprávok, v ktorých zaznel jeho jedinečný hlas. Leopold Haverl nedávno odišiel do hereckého neba. Ostali tu po ňom našťastie nahrávky, ktoré ho budú neustále pripomínať.
Meno obľúbeného Hafiho už navždy bude spojené najmä s rozprávkami. Či televíznymi, alebo audio rozprávkami, v ktorých prepožičal hlas mnohým rozprávačom, kráľom, richtárom a desiatkam ďalších postáv.
Niekoľko je ich aj v ponuke digitálneho predajcu Audiolibrix. Medzi tie najznámejšie jednoznačne patria tie z vydavateľstva Opus. V úlohe mlynára sa predstavil v rozprávke Tri zlaté vlasy, veselého pesničkára si zas strihol v rozprávke Kráľ Drozdia brada. Jeho Nevraví už, čo som, kto som, princeznička naša, včera bola horenosom, dnes jej chutí kaša doslova zľudovelo a pesničku si pospevujú generácie (nielen) detí.
Na konci osemdesiatych rokoch sa predstavil v úlohe kniežaťa v rozprávke Čert a kača, ktorej dramatizácia vznikla na základe rovnomennej rozprávky Boženy Němcovej.
V hlavnej úlohe námorného kapitána Gullivera ho fanúšikovia spoznali v polovici osemdesiatych rokov minulého storočia v audio rozprávke Gulliverova neobyčajná cesta.
Ako pesničkár sa predstavil aj v ďalej klasickej rozprávke Šípová Ruženka a to už v roku v roku 1977.
Leopolda Haverla však producenti audio rozprávok vyhľadávali aj po revolúcii, kedy sa nahrávaniu rozprávok venovalo hneď niekoľko vydavateľstiev. V úlohe rozprávača sa možno Haverla zachytiť v rozprávke Braček jelenček z vydavateľstva A.L.I.
Rovnaké vydavateľstvo vydalo tiež rozprávku Najdlhšie vlasy na svete, v ktorej sa Leopold Haverl predstavil v úlohe starca.